• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • New York Ninja

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Donny's Bar Mitzvah

    ★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • Crisis

    ★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Music

    ★★

  • Death to 2020

    ★★

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • New Order

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Last Matinee

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • Host

    ★★

  • Bigfoot Family

    ★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Scoob!

  • Capone

    ★★

  • Extraction

    ★★