Sebastian has logged 274 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mandy

Mandy

2018
×
★½
Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Party

The Party

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
How About Adolf?

How About Adolf?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cut Off

Cut Off

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mile 22

Mile 22

2018
×
Edit this entry  
31
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Edit this entry