Sebastian has logged 33 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Predator

Predator

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The House

The House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Captain

The Captain

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lolita

Lolita

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry