Sebastian has logged 67 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
28
Contra

Contra

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The Colony

The Colony

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Buddy Games

Buddy Games

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Home

Home

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Edit this entry  
13
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
Based on a True Story

Based on a True Story

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Nice Girl Like You

A Nice Girl Like You

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Small World

Small World

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Der Koch

Der Koch

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
My Words, My Lies - My Love

My Words, My Lies - My Love

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Edit this entry