• The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Duel

    ★★★★½

  • Tatooine Rhapsody

  • The Twins

  • The Village Bride

    ★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★

  • T0-B1

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • Akakiri

    ★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Stray

    ★★★½

  • Out

    ★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Wendy

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • The Reason I Jump

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★½

  • Jesus Is King

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★