seda514 has logged 59 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lucy

Lucy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Salt

Salt

2010
×
★★
Edit this entry  
08
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
Edit this entry  
06
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Nurse 3-D

Nurse 3-D

2013
×
Edit this entry  
06
The Babysitter

The Babysitter

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Vice

Vice

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Edit this entry  
02
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★½
Edit this entry  
01
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Eric Andre New Year's Eve Spooktacular

The Eric Andre New Year's Eve Spooktacular

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
8:46

8:46

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Humpday

Humpday

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★½
Edit this entry  
27
Bill Hicks: Relentless

Bill Hicks: Relentless

1992
×
★★
Edit this entry  
26
Dirty Girls

Dirty Girls

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★½
Edit this entry  
17
Excision

Excision

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★½
Edit this entry  
08
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Speak

Speak

2004
×
★★
Edit this entry  
30
Alice & Viril

Alice & Viril

1993
×
Edit this entry  
30
Angela & Viril

Angela & Viril

1993
×
Edit this entry  
25
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
Edit this entry  
24
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
Edit this entry  
23
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
Edit this entry  
22
Kate Moss at the Beginning

Kate Moss at the Beginning

×
Edit this entry  
22
Pumpkin

Pumpkin

2002
×
Edit this entry  
22
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
Edit this entry  
20
How to Kiss

How to Kiss

1988
×
Edit this entry