sedition has logged 131 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Memorial Valley Massacre

Memorial Valley Massacre

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Peripheral

Peripheral

2018
×
Edit this entry  
31
Bite

Bite

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wacko

Wacko

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Flesh Eating Mothers

Flesh Eating Mothers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chastity Bites

Chastity Bites

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Schizoid

Schizoid

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Savage Weekend

Savage Weekend

1979
×
★★
Edit this entry  
30
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Max Reload and the Nether Blasters

Max Reload and the Nether Blasters

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Mother's Day

Mother's Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Facility

The Facility

2012
×
★★
Edit this entry  
28
Stag Night

Stag Night

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Evil

Little Evil

2017
×
Edit this entry  
28
Take the 10

Take the 10

2017
×
Edit this entry  
28
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
Edit this entry  
27
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Triangle

Triangle

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bug

Bug

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Canterville Ghost

The Canterville Ghost

1996
×
★★
Edit this entry  
27
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
Edit this entry  
27
Strange Behavior

Strange Behavior

1981
×
Edit this entry  
26
Spookers

Spookers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Convent

The Convent

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood & Donuts

Blood & Donuts

1995
×
Edit this entry  
25
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Mrs. Claus

Mrs. Claus

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Believe in Santa Claus

I Believe in Santa Claus

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Secret Santa

Secret Santa

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
The Dead Pit

The Dead Pit

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncle Peckerhead

Uncle Peckerhead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To Your Last Death

To Your Last Death

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Santa's Christmas Circus

Santa's Christmas Circus

1966
×
Edit this entry  
23
Killer Raccoons 2: Dark Christmas in the Dark

Killer Raccoons 2: Dark Christmas in the Dark

2019
×
Edit this entry  
23
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★½
Edit this entry