segun has logged 221 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
March of the Penguins

March of the Penguins

2005
×
Read the review Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★½
Edit this entry  
18
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Akron

Akron

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
Breakfast with Scot

Breakfast with Scot

2007
×
★★½
Edit this entry  
04
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Daddy

Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
Edit this entry  
24
Little Men

Little Men

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Keep the Lights On

Keep the Lights On

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man in an Orange Shirt

Man in an Orange Shirt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Reversing Roe

Reversing Roe

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw

Saw

2004
×
★★
Read the review Edit this entry