Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
½
Read prior review Edit this entry  
23
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
13
You Shoot, I Shoot

You Shoot, I Shoot

2001
×
Read the review Edit this entry  
01
House

House

1977
×
Edit this entry  
22
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Edit this entry  
11
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★½
Edit this entry  
11
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Cage

The Cage

1962
×
Edit this entry  
29
Laura

Laura

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Repulsion

Repulsion

1965
×
Edit this entry  
28
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Breathless

Breathless

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Edit this entry