Abyss Watchers has logged 15 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★
Edit this entry  
28
DC Films Presents Dawn of the Justice League

DC Films Presents Dawn of the Justice League

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cinderella

Cinderella

1899
×
Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Quiet Chaos

Quiet Chaos

2008
×
Edit this entry  
04
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry