RSS feed for sensaidesu
  • Frozen II

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • It

    ★★★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • Sing

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Minions

  • Inside Out

    ★★★★

  • Green Room

    ★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Maleficent

    ★★★★

  • It Follows

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★

  • Wolf Children

    ★★★★

  • Brave

    ★★★★

  • Paperman

    ★★★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★½

  • Bridesmaids

    ★★★

  • Rio

    ★★★★

  • Tangled

    ★★★★

  • Megamind

    ★★★★

  • Easy A

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Kick-Ass

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★★★

  • Zombieland

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Mary and Max

    ★★★★★

  • Ponyo

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Iron Man

    ★★★

  • Alvin and the Chipmunks

    ★★★★½

  • Juno

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★