• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Four Roads

    ★★½

  • Cuatro paredes

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Citadel

    ½

  • WandaVision

    ★★★

  • Burrow

    ★★★

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Opera

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Beginning

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • New Order

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • In My Room

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

  • Hamilton

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • The Letter Room

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Beauty Boys

    ★★★½

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★★

  • Scoob!

  • The Follow-Up

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Stump the Guesser

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Digger

    ★★

  • Malmkrog

    ★★★★

  • South

  • Emma.

    ★★★

  • Road to Roma

    ★★★★

  • The Present

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Farewell Amor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Yes-People

  • Apiyemiyekî?

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Genius Loci

    ★★★

  • Cold Meridian

    ★★★

  • The Sky Is on Fire

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Cindy La Regia

    ★★½