• Enola Holmes

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Katya: Help Me, I'm Dying

  • Trixie Mattel: Skinny Legend

  • Bad Education

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Marriage Story

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Neo Yokio: Pink Christmas

    ★★★★★

  • The Romanoffs

    ★★★

  • Paul Is Dead

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Wobble Palace

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Get Out

  • The Big Sick

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Black Mirror: San Junipero

  • Lion

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Odyssey

    ★★★★★

  • Tallulah

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Suffragette

  • Room

  • Brooklyn

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • The Interview

    ★½

  • Selma

  • John Wick

  • Song of the Sea

  • Boyhood

  • The Book Thief

  • About Time

  • Les Misérables

  • Frances Ha

  • Wadjda

  • Beasts of the Southern Wild

  • Seeking a Friend for the End of the World

  • The Help

  • Midnight in Paris

    ★★★

  • Jane Eyre

  • Carrie Fisher: Wishful Drinking

  • The King's Speech

  • Boy

  • Julie & Julia

  • The Young Victoria

  • Coraline

    ★★★★

  • The Duchess

  • Ponyo

  • Mamma Mia!

  • Ballet Shoes

    ★★★½

  • Juno

  • Persepolis

    ★★★★½

  • The Queen

  • Marie Antoinette