• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Forever Purge

    ★½

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Sam Jay: 3 in the Morning

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★½