SeroTyler has logged 20 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
King Kong

King Kong

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
23
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Read the review Edit this entry  
19
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade

Blade

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★½
Edit this entry