Seth has logged 270 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Mrs Lowry & Son

Mrs Lowry & Son

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Big Business

Big Business

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Piper

Piper

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Purl

Purl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
Edit this entry  
20
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Float

Float

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★½
Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
What Will Become of Us

What Will Become of Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Emu Runner

Emu Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Finke: There & Back

Finke: There & Back

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Name is Sara

My Name is Sara

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry