Seth has logged 30 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Absolutely Fabulous: The Movie

Absolutely Fabulous: The Movie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
This Means War

This Means War

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Breath

Breath

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Monkey Business

Monkey Business

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry