Seth has logged 37 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Unholy

The Unholy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
False Positive

False Positive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
The Ape Woman

The Ape Woman

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Madres

Madres

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Manor

The Manor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Braves

The Braves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saloum

Saloum

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Candy

Bad Candy

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
K3: Dans van de Farao

K3: Dans van de Farao

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry