Sethinun has logged 253 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Get Carter

Get Carter

1971
×
Read the review Edit this entry  
28
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heartbound

Heartbound

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dew

Dew

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Divorce Italian Style

Divorce Italian Style

1961
×
Read the review Edit this entry  
23
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry