Sethinun has logged 24 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nakorn-Sawan

Nakorn-Sawan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry