sethweaver98 has logged 245 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
Read the review Edit this entry  
28
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
Read the review Edit this entry  
13
Sukiyaki Western Django

Sukiyaki Western Django

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Archive

Archive

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Grinch

The Grinch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry