• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★

  • Station Eleven

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • VOIR

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Sonny Boy

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

  • The Underground Railroad

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • A Cop Movie

    ★★★

  • Coming 2 America

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Us Again

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • All Light, Everywhere

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • In the Same Breath

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★