Seamus has logged 15 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Woman

The Woman

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry