sgrantstar has logged 104 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Superman

Superman

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Untitled DC Comics Film

Untitled DC Comics Film

×
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo! WrestleMania Mystery

Scooby-Doo! WrestleMania Mystery

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Untitled The Lion King Prequel

Untitled The Lion King Prequel

×
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Wrath of Man

Wrath of Man

×
Read the review Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
What Women Want

What Women Want

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Breathe

Breathe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Supa Modo

Supa Modo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marvel Studios: Expanding the Universe

Marvel Studios: Expanding the Universe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Extraordinary Summer with Tess

My Extraordinary Summer with Tess

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dirt Road To Lafayette

Dirt Road To Lafayette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Son of Rambow

Son of Rambow

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Buddha

Little Buddha

1993
×
Read the review Edit this entry  
30
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
★½
Read the review Edit this entry