Shad has logged 38 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry