• Freaky

    ★★★

  • Tremors

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★½

  • Men in Black

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★½

  • Ri¢hie Ri¢h

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★