Landon has logged 18 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Judge

The Judge

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry