Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
BELLE

BELLE

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Birthday Mr Bean

Happy Birthday Mr Bean

2021
×
Edit this entry  
02
The Fear of 13

The Fear of 13

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Taste of Tea

The Taste of Tea

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grave

The Grave

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Killer Legends

Killer Legends

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Image Book

The Image Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Primal

Primal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Churuli

Churuli

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Bhoot Police

Bhoot Police

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Neel Mukut

Neel Mukut

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Battle Royale High School

Battle Royale High School

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kammatipaadam

Kammatipaadam

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dheu

Dheu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Meenakshi Sundareshwar

Meenakshi Sundareshwar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Apples

Apples

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Val

Val

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paradise: Faith

Paradise: Faith

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Fly

The Fly

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kappela

Kappela

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Sonchiriya

Sonchiriya

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry