ShAkil has logged 356 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Dashcam

Dashcam

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Noriko's Dinner Table

Noriko's Dinner Table

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sweat

Sweat

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
VHS 94

VHS 94

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Comedy Central Roast of James Franco

Comedy Central Roast of James Franco

2013
×
Edit this entry  
13
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Paradise: Love

Paradise: Love

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Munshigiri

Munshigiri

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
James Gandolfini: Tribute to a Friend

James Gandolfini: Tribute to a Friend

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Leaving Home

Leaving Home

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twins

The Twins

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unoloukik

Unoloukik

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Labour of Love

Labour of Love

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sarpatta Parambarai

Sarpatta Parambarai

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tomorrow

Tomorrow

2019
×
Edit this entry  
30
Soul Kitchen

Soul Kitchen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Reflexxx

American Reflexxx

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seinfeld: How It Began

Seinfeld: How It Began

2004
×
Edit this entry