Yuval has logged 256 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Man Push Cart

Man Push Cart

2005
×
Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Westworld

Westworld

1973
×
Edit this entry  
27
Black Notebooks

Black Notebooks

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
12
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Edit this entry  
04
The Last Robbery

The Last Robbery

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Catch the Fair One

Catch the Fair One

2021
×
Edit this entry  
24
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
Edit this entry  
14
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
07
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It's so fucking empty

It's so fucking empty

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Broken Wings

Broken Wings

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Let It Be Morning

Let It Be Morning

2021
×
Edit this entry  
27
Image of Victory

Image of Victory

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Das Boot

Das Boot

1981
×
Edit this entry  
23
What's Up: Balloon to the Rescue!

What's Up: Balloon to the Rescue!

2009
×
Edit this entry  
22
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Broken Wings

Broken Wings

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charly

Charly

1968
×
Edit this entry  
09
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
Edit this entry  
05
Saint Clara

Saint Clara

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Los Sures

Los Sures

1984
×
Edit this entry  
02
Dune

Dune

1984
×
Edit this entry  
30
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry