• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Vivarium

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • After

    ½

  • Us

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

  • Bohemian Rhapsody

  • Maniac

    ★★

  • A Star Is Born

  • The First Purge

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Bao

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Bright

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Blade Runner 2049

  • Downsizing

  • I, Tonya

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

  • Logan Lucky

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Cars 3

  • Okja

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Life

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • Split

    ★★½

  • The Void

    ★★★

  • The Founder

  • Suicide Squad

    ★★

  • Colossal

    ★★★