• The Royal Treatment

    ★★½

  • Yeh Kaali Kaali Aankhein

    ★½

  • The King's Daughter

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Atrangi Re

    ★★★

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • Rocky

    ★★★★★

  • '83

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • VOIR

    ★★★★

  • Catharsis

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Maanaadu

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★½

  • Kadaseela Biriyani

    ★★★★

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Kurup

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

  • Love Hard

    ★★½

  • Meenakshi Sundareshwar

  • Sooryavanshi

    ★★★

  • Enemy

    ★★½

  • Annaatthe

  • Encanto

    ★★★

  • Jai Bhim

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Oh Manapenne!

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • My Name

    ★★★★½

  • Doctor

    ★★★★

  • Aahar

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Coming Together

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Tughlaq Durbar

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • He's All That

    ★★

  • Kasada Tabara

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Shershaah

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½