• Old

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Black Widow

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • WandaVision

  • The Call

    ★★★½

  • Soul

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Careless Crime

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • The Good, the Bad & the Corny 2: Secret Army

    ½

  • Hamilton

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Popular

    ★★★

  • Butterfly Stroke

    ★★

  • Walnut Tree

    ★½

  • Khoon Shod

    ★★

  • Toman

    ★★★★★

  • Skin

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Jumbo

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Zire Nazar

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Gemini Man

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Hustlers

    ★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • Good Omens

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★

  • Rahman 1400

    ★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★