• Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★

  • Rahman 1400

    ★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Belonging

    ★★★½

  • The New King of Comedy

    ★★★

  • A Hairy Tale

    ★★★½

  • Gholamreza Takhti

    ★★★

  • When the Moon Was Full

    ★★★½

  • Tala

    ★★★

  • The Warden

    ★★★½

  • Just 6.5

    ★★

  • Castle of Dreams

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Man Who Bought The Moon

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • X - The eXploited

    ★★★½

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★½

  • We Like You Miss Yaya

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Irina

    ★★★

  • The Enigma of Arrival

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Werewolf

    ★★

  • Widows

    ★½

  • Before the Frost

    ★★★½

  • Shadow

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ½

  • Suspiria

    ★★★½

  • Destroyer

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • When Did You See Sahar Last Time?

    ★★

  • Roma

    ★★

  • Flaming

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Centipede

    ★★

  • Winter Flies

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Bécassine !

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • I Want to Dance

  • Animal

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Capernaum

    ★½

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Asako I & II

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Woman at War

    ★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★½

  • Yomeddine

    ★★★½

  • Everybody Knows

    ★★★½