megan has logged 349 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tin Cup

Tin Cup

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nick of Time

Nick of Time

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Every Day

Every Day

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Women

The Women

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bullet Head

Bullet Head

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Beyond the Edge

Beyond the Edge

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zoe

Zoe

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight Mile

Moonlight Mile

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
My Santa

My Santa

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Belle

Christmas Belle

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Krampus

Krampus

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trees Lounge

Trees Lounge

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Weepah Way For Now

Weepah Way For Now

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Pursuit

Hot Pursuit

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Foodfight!

Foodfight!

2012
×
½
Read the review Edit this entry