megan has logged 39 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Australia

Australia

2008
×
★★
Edit this entry  
30
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Open Water

Open Water

2003
×
Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Sweet November

Sweet November

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Pillow Book

The Pillow Book

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The BFG

The BFG

2016
×
★★
Edit this entry  
15
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★
Edit this entry  
11
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★
Edit this entry  
09
Twenty Bucks

Twenty Bucks

1993
×
★★★
Edit this entry  
08
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wrecked

Wrecked

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
Home

Home

2015
×
★½
Read prior review Edit this entry  
07
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
Ed and His Dead Mother

Ed and His Dead Mother

1993
×
★★★
Edit this entry  
06
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Island

The Island

2005
×
Edit this entry  
05
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
I Saw the Light

I Saw the Light

2015
×
★½
Edit this entry  
04
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toys

Toys

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Rocket: The Legend of Rocket Richard

The Rocket: The Legend of Rocket Richard

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
Alex & Emma

Alex & Emma

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
Splice

Splice

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry