Shaul has logged 18 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Edit this entry  
23
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Loveless

Loveless

2017
×
Edit this entry  
16
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
Edit this entry  
16
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★½
Edit this entry  
11
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★½
Edit this entry  
05
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Incendies

Incendies

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Round Midnight

Round Midnight

1986
×
Read the review Edit this entry  
03
Wrong

Wrong

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry