sheepy5757 has logged 12 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Titan

The Titan

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sour Grapes

Sour Grapes

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry