sheepy5757 has logged 35 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wakefield

Wakefield

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tekkonkinkreet

Tekkonkinkreet

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
MFKZ

MFKZ

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
O.G.

O.G.

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mile 22

Mile 22

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry