• Work It

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Let's Dance

    ★★★★

  • Shazam!

    ½

  • Captain Marvel

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Wonder

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★½

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Book of Henry

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★½

  • Okja

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Life

    ★★★★½

  • The Shack

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Split

    ★★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★★

  • Sing

    ★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • The Purge: Election Year

    ★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Sausage Party

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Hush

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens