sheffers has logged 20 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Serenity

Serenity

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Contagion

Contagion

2011
×
Edit this entry  
17
Café Society

Café Society

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
02
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry