Sheldon has logged 33 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Following

Following

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Living End

The Living End

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Niagara Fools

Niagara Fools

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Woody Woodpecker

Woody Woodpecker

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wall

The Wall

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High Road to China

High Road to China

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Take Me To Prom

Take Me To Prom

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Dracula 3000

Dracula 3000

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
Read the review Edit this entry  
07
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
Read the review Edit this entry  
06
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Good Burger

Good Burger

1997
×
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy

The Mummy

2017
×
Read the review Edit this entry