• Honest Thief

    ★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★½

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • Unhinged

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Coming Out

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • Twins in Paradise

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Becky

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • Two Little Boys

  • The English Teacher

    ★★½

  • Out

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • Kapaemahu

    ★★★½

  • Query

    ★★½

  • Out of Shadows: Exposing the Sins of MSM and Hollywood

    ½

  • See You Soon

    ★★★★

  • Hysterical Girl

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Heaven

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Escape From Pretoria

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Colette

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Fantasy Island

    ½

  • Road to Roma

    ★★★★

  • The Present

    ★★★

  • The Father

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dirty

    ★★★

  • Yes-People

    ★½

  • Do Not Split

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Dissident

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Time

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Airplane Mode

    ½

  • Genius Loci

  • A Fall from Grace

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

  • Ghost Stories

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ½