• 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Duck Duck

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★

  • FAG

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

    ★½

  • Frozen II

  • The Outpost

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Fall

    ★½

  • Black and Blue

    ½

  • Skywatch

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • White Eye

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Gemini Man

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • Saria

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Rambo: Last Blood

    ½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ½

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

  • Synchronic

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Blackbird

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★

  • The Cave

    ★★½

  • Collective

    ★★★★

  • American Factory: A Conversation with the Obamas

    ★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The King

    ★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • GUO4

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

  • Goodbye Mother

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★½

  • Your Aura

  • Weathering with You

    ★½

  • Point Blank

    ★★½

  • Crawl

    ½

  • The Lion King

    ★★½

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★