• Scream

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Laval, le collaborateur

    ★★

  • Comme un coup de tonnerre

    ★★½

  • Him

    ★★★

  • Stuck Together

  • One night in Paris

    ★★½

  • Waiting for Bojangles

    ★★★½

  • The Man in the Basement

    ★★½

  • Adieu Paris

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • All Aboard!

    ★★★

  • When Granny Meets Grandpa

    ★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Kaamelott: The First Chapter

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Tralala

    ★★★

  • Do You Do You Saint-Tropez

  • Love Song for Tough Guys

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • Everything Went Fine

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Family Swap

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Knock, Knock, It’s Mom!

    ★★½

  • Fantasies

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Black Box

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Delicious

    ★★★★

  • Scooby-Doo! The Sword and the Scoob

    ★★★

  • The Grand Restaurant III

    ★★½

  • Death to 2020

    ★½

  • Rochefort, Marielle, Noiret: les copains d'abord

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • I Love You Coiffure

    ½

  • Under the Stars of Paris

    ★★½

  • Connectés

  • Over the Moon

    ★★★

  • 30 Days Max

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • Bye Bye Morons

    ★★★★½

  • Dear Mother

    ★½

  • The ABCs of Love

    ★★★½

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★

  • Aline

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★½

  • Brutus vs Cesar

    ★★

  • My Donkey, My Lover & I

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Mandibles

    ★★★½

  • The Speech

    ★★★½

  • The Night Doctor

    ★★★½

  • Gogo

    ★★★½

  • My Best Part

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • Joker Joe

    ½

  • Divorce Club

    ★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★½