• Don't Worry, Darling

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Sweet & Sour

    ★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Girl in the Basement

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Horimiya

    ★★★★

  • Yes, No, or Maybe Half?

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★★½

  • All Together Now

    ★★★

  • Given

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Fatal Affair

    ½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Feel the Beat

    ★★½

  • Looks That Kill

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The High Note

    ★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Love Wedding Repeat

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★

  • Onward

  • The Thing About Harry

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Let It Snow

  • Last Christmas

    ★★★

  • The Mandela Effect

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Wrinkles the Clown

    ★★

  • Tall Girl

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Thirsty

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

  • Falling Inn Love

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Secret Obsession

  • Given

    ★★★★★

  • Saving Zoë

  • Vivarium

    ★★

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

  • Ride Your Wave

    ★★★½