Elisa has logged 16 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★
Edit this entry  
15
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Colette

Colette

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Pride

Pride

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★
Edit this entry  
01
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry