Shmeckle has logged 63 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Simon

Simon

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Unfinished Dance

The Unfinished Dance

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Penny Black

The Penny Black

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Magic

Magic

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Comedy

The Comedy

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Looking for Mr. Goodbar

Looking for Mr. Goodbar

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uptight

Uptight

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
O Fantasma

O Fantasma

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happily

Happily

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Straight Time

Straight Time

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
French Exit

French Exit

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Beware! The Blob

Beware! The Blob

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Supernova

Supernova

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Butter

Butter

2011
×
★★½
Edit this entry  
02
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
First Date

First Date

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Together Together

Together Together

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Land

Land

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Searchers

Searchers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Superior

Superior

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Cusp

Cusp

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Most Beautiful Boy in the World

The Most Beautiful Boy in the World

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Pink Cloud

The Pink Cloud

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
How It Ends

How It Ends

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry