• Four of a Kind

  • Scoob!

  • Mulan

  • Frontman

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Weathering with You

  • Evangelion the Movie AVANT 1: 0706 Version

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Venom

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★

  • Skin

    ½

  • Flavors of Youth

    ½

  • Incredibles 2

  • The White Eclipse

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Daphne & Velma

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★

  • Rampage

  • Bushworld Adventures

    ★★★

  • Sherlock Gnomes

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Peter Rabbit

  • Black Panther

    ★★

  • Searching

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

    ★★

  • F*&% the Prom

    ½

  • Hey Arnold! The Jungle Movie

    ★★★

  • Ferdinand

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Whisper

    ★★★

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★

  • Cure: or How to Be Happy While Saving the Species

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • The Snowman