cait has logged 12 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★
Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry